Templates by BIGtheme NET

2016’nın En İyi 10 Filmi

2016’nın olumlu olumsuz en çok konuşulan ve oylanan ilk 10 filmi ile karşınızdayım. Herkese göre değişen bir ilk 10 listesinde ben imdb kullanıcıları tarafından oylanma sayısını baz alıyorum. Sonuçta verilen olumlu/olumsuz oylar filmin dikkat çekiciliği ve konuşulur olduğunun da bir işareti olarak listeleri doğrudan etkiliyor. İşte, imdb kullanıcıları tarafından aldıkları oy sayılarına göre sıralanmış 2016’nın en iyi 10 filmi…

2016’nın en iyi 10 filmi listemi 10 numara ile başlatıyorum. Bakalım listede sizin de oy verdiğiniz filmler var mı?

10 – Orman Çocuğu / Oy sayısı: 184.371 / Puan: 10/7.5

the-jungle-book-2016

Yapımı: 2016 – ABD
Tür: Aksiyon, Dram, Fantastik
Süre: 105 Dakika
Yönetmen: Jon Favreau
Oyuncular: Neel Sethi, Ritesh Rajan, Sara Arrington, Brandon Henschel, Hannah Tointon
Seslendirenler: Scarlett Johansson, Christopher Walken, Ben Kingsley, Bill Murray, Idris Elba

Mowgli (Neel Sethi), bebekken geldiği ormanda kurtlar tarafından büyütülmüş, siyah panter Bagheera’nın (orijinal seslendirme Ben Kingsley) akıl hocalığıyla çok şey öğrenmiş bir çocuktur. Ancak insanlardan hoşlanmayan Bengal kaplanı Shere Khan (orijinal seslendirme Idris Elba) onu ormanda istemeyince evi bildiği tek yeri terk etmek zorunda kalır. Yolculuk boyunca birbirinden değişik yaratıklarla ve durumlarla karşılaşan Mowgli, kendini keşfetmek yolunda çok daha fazlasını öğrenecektir.

9 – Doktor Strange / Oy sayısı: 216.549 / Puan: 10/7.7

doctor-strange-2016

Yapımı: 2016 – ABD
Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon, Fantastik, Macera
Süre: 115 Dakika
Yönetmen: Scott Derrickson
Oyuncular: Benedict Cumberbatch, Chiwetel Ejiofor, Rachel McAdams, Tilda Swinton, Benedict Wong
Senaryo: Thomas Dean Donnelly, Joshua Oppenheimer

Dünyanın en önemli beyin cerrahlarından biri olan Stephen Strange (Benedict Cumberbatch), geçirdiği bir trafik kazasının ardından meslek hayatını bitirmek zorunda kalmıştır. Hem fiziksel, hem de mental olarak tedaviye ihtiyacı olan bu kibirli doktor, bir yolculuğa çıkar. Bu yolculukta karşılaştığı Ancient One (Tilda Swinton) ona mistik dünyaların kapısını açacak, sihir ve paralel dünyalar yardımıyla onun yepyeni bir karaktere bürünüp hayatının değişmesine yardımcı olacaktır.

8 – Geliş / Oy sayısı: 238.688 / Puan: 10/8.1

arrival-2016

Yapımı: 2016 – ABD
Tür: Bilim Kurgu
Süre: 116 Dakika
Yönetmen: Denis Villeneuve
Oyuncular: Amy Adams, Jeremy Renner, Forest Whitaker, Michael Stuhlbarg, Tzi Ma
Senaryo: Eric Heisserer

Üniversitede antik diller üzerine ders veren dilbilimci Louise Banks (Amy Adams), bir ders esnasında ABD’ye gizemli bir uzay aracının indiğini öğrenir. Dünyanın farklı ülkelerine, toplam 12 yere bu uzay araçları inmiştir. Amerikan Ordusu’ndan Albay Weber (Forest Whitaker), uzaylılardan alınan ses kayıtlarının çevrilmesi için Banks’ten yardım ister. Banks, matematikçi Ian Donnelly (Jeremy Renner) ve uzmanlardan oluşan ekip, uzay aracının içine girerler. Mesajı anlayabilmek için çalışmalar sürerken uzay araçlarının indiği diğer ülkeler, uzaylılara saldırma hazırlığına başlar. Banks ve ekibinin tüm riskleri alarak tüm dünyayı etkileyecek bir savaşı önleyebilmek için çok az zamanı olacaktır. Geliş (Arrival) filmi, Amerikalı yazar Ted Chiang’ın 1998’de yayımlanan Story of Your Life adlı kısa öyküsünden uyarlandı.

7 – X-Men: Apocalypse / Oy sayısı: 247.014 / Puan: 10/7.1

x-men-apocalypse-2016

Yapımı: 2016 – ABD
Tür: Aksiyon, Fantastik, Macera
Süre: 144 Dakika
Yönetmen: Bryan Singer
Oyuncular: Sophie Turner, Jennifer Lawrence, Olivia Munn, Oscar Isaac, Rose Byrne
Senaryo: Bryan Singer, Simon Kinberg, Michael Dougherty, Dan Harris

X-Men evreninin en güçlü mutantı olan En Sabah Nur, yani Apocalypse (Oscar Isaac), binlerce yıllık uykusundan uyandığında dünyayı tanınmaz bir halde bulur. Gördükleri karşısında çok sinirlenen Apocalypse, dünyayı tamamen yerle bir edip baştan kurmaya karar verir, bunun için kendine 4 yardımcı bulur: Storm, Archangel, Psylocke ve Magneto. Dünyanın yok olma tehlikesini karşı Mystique, Profesör X ve diğer mutantlar güçlerini birleştirip dünyayı kurtarmak zorundadır. X-Men: Geçmiş Günler Gelecek Filminin devam filmini bir önceki filmde olduğu gibi Bryan Singer yönetiyor.

6 – Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi / Oy sayısı: 248.268 / Puan: 10/8.1

Rogue-One-2016

Yapımı: 2016 – ABD
Tür: Aksiyon, Fantastik, Macera
Süre: 133 Dakika
Yönetmen: Gareth Edwards
Oyuncular: Felicity Jones, Diego Luna, Ben Mendelsohn, Donnie Yen, Mads Mikkelsen
Senaryo: George Lucas, Chris Weitz, Gary Whitta, John Knoll

Jyn Erso (Felicity Jones) ve bir grup isyancı, imkansız gibi görünen Ölüm Yıldızı’nın planlarını çalabilmek için güçbirliği yapmak zorunda kalacaktır. İmparatorluğun yepyeni kitle imha silahının inşasını durdurmak, elbette Erso’nun tahmin ettiğinden çok daha büyük bir mücadele gerektirecektir.

5 – Zootropolis: Hayvanlar Şehri / Oy sayısı: 267.539 / Puan: 10/8.1

zootropolis-2016

Yapımı: 2016 – ABD
Tür: Animasyon, Aksiyon, Macera
Süre: 108 Dakika
Yönetmen: Byron Howard, Rich Moore, Jared Bush
Türkçe Seslendirenler: Aysun Topar, Cem Yılmaz, Fatih Özacun, Suzan Acun, Emrah Özertem
Senaryo: Phil Johnston, Rich Moore, Jared Bush

Zootopia, hayvanların bir arada yaşadığı çok büyük bir şehirdir. Bu şehirde yaşayan bir tavşan olan Judy Hopps polis teşkilatına yeni yazılmıştır. Nick adlı tilki ise küçük dolandırıcılık işleri yaparak köşeyi dönmeyi hedeflemektedir. Bir gün Nick, işlemediği bir suçla itham edilir. Nick adını temize çıkarmak, Judy de davayı çözmek için daha önceden hiç tahmin edemeyecekleri bir işbirliği yapmak zorunda kalırlar.

4 – Suicide Squad: Gerçek Kötüler / Oy sayısı: 354.076 / Puan: 10/6.3

Suicide-Squad-2016

Yapımı: 2016 – ABD
Tür: Aksiyon
Süre: 130 Dakika
Yönetmen: David Ayer
Oyuncular: Will Smith, Jared Leto, Margot Robbie, Joel Kinnaman, Viola Davis
Senaryo: Justin Marks

Amanda Waller’ın (Viola Davis) önderlik ettiği gizli istihbarat servisi ARGUS, mücadele ettiği gizemli bir örgütlenmeyi yenebilmenin tek yolunun hapiste tuttukları tehlikeli suçlulardan bir ekip kurmaktan geçtiğine karar vererek İntihar Timi’ni oluşturur. Kurallar basittir, en ufak bir itaatsizlikte öldürülecekler, ancak görevi başarmaları halinde hapis süreleri azaltılacaktır. Ancak Harley Quinn (Margot Robbie), Deadshot (Will Smith), Killer Croc (Adewale Akinnuoye-Agbaje) ve arkadaşlarının görevi adeta imkansız bir görevdir, çünkü tahmin edemeyecekleri kadar güçlü bir düşmanla karşı karşıya geleceklerdir.

3 – Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı / Oy sayısı: 387.265 / Puan: 10/7.9

captain-america-civil-war-2016

Yapımı: 2016 – ABD
Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon, Fantastik, Gerilim
Süre: 147 Dakika
Yönetmen: Anthony Russo, Joe Russo
Oyuncular: Robert Downey Jr., Scarlett Johansson, Chris Evans, Gwyneth Paltrow, Jeremy Renner
Senaryo: Jack Kirby, Stephen McFeely, Christopher Markus

Ultron Çağı filminden sonra Yenilmezler ekibinin giriştiği bir başka macera, oldukça büyük çaplı maddi ve manevi hasarlara neden olmuştur. Bu durum, Amerikan Hükumeti’nin yenilmezlere karşı giderek daha hoşgörüsüz bir tavır takınmalarına yol açar. Sonunda kahramanların sadece ihtiyaç duyulduğu zaman ortaya çıkacakları bir sistem kabul edilir. Ancak Kaptan Amerika (Chris Evans), yakın arkadaşı Bucky’i (Sebastian Stan) kurtarmak için girişimde bulununca Yenilmezler arasında sürtüşme çıkar. Kahramanlar, Kaptan Amerika’nın önderliğindeki bağımsız hareket etme yanlıları ve Iron Man’in (Robert Downey Jr.) başını çektiği hükumet yanlıları olarak ikiye bölünürler ve bir iç savaş patlak verir. Bu esnada yepyeni bir düşman daha ortaya çıkacaktır.

2 – Batman v Superman: Adaletin Şafağı / Oy sayısı: 453.053 / Puan: 10/6.7

batman-v-superman-2016

Yapımı: 2016 – ABD
Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon, Fantastik, Macera
Süre: 153 Dakika
Yönetmen: Zack Snyder
Oyuncular: Henry Cavill, Ben Affleck, Jesse Eisenberg, Gal Gadot, Jeffrey Dean Morgan
Senaryo: David S. Goyer, Chris Terrio

Man of Steel’daki büyük mücadelenin ardından Metropolis tam bir enkaza dönmüştür. Bu yeni dünya düzeninde Superman de tartışılan bir figür haline gelmiştir. Bazıları için hala umudun simgesi olan kahraman, sayısı giderek artan bir kesim tarafından ise dünyanın varlığına en büyük tehdit olarak görülmektedir. Bruce Wayne de Superman’i zararlı bulanlardandır ve onun verdiği zararları düzeltebilmek için Gotham’da Metropolis’e gelir. İlk andan itibaren birbirinden hoşlanmayan ikili arasındaki mücadele amansız olur, ancak Lex Luthor’un yarattığı Doomsday bütün Metropolis için en büyük düşman haline gelince, Wonder Woman’ın da yardımıyla onu alt etmek için güçlerini birleştirirler.

1 – Deadpool / Oy sayısı: 590.961 / Puan: 10/8.1

deadpool-2016

Yapımı: 2016 – ABD
Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon, Fantastik
Süre: 108 Dakika
Yönetmen: Tim Miller
Oyuncular: Ryan Reynolds, Morena Baccarin, Gina Carano, Ed Skrein, T.J. Miller
Senaryo: Rhett Reese, Paul Wernick, Rob Liefeld, Fabian Nicieza

Doktorların teşhisleri sonunda kanser olduğu ortaya çıkan Wade Wilson’ın (Ryan Reynolds) bilinen tedavi yöntemleri dahilinde hayatta kalma ihtimali yoktur. Ancak Weapon X adlı bir program, onu eskisinden daha iyi hale getirme vaadinde bulunur. Wade’in üzerinde uygulanan prosedürler sonucunda yepyeni bir karakter ortaya çıkar. Alışıldık süper kahramanlara hiç benzemeyen, umursamaz, tuhaf bir espri anlayışı olan Deadpool, hayatını mahvolma noktasına getirenlerden intikam alma peşine düşecektir.

Liste hazırlanırken imdb ve sinemalar adlı sitelerden faydalanılmıştır. 

Hayat paylaşınca güzelShare on Facebook0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

Hakkında Mahir Bora Kayıhan

1997 yılından beri basın sektörünün birçok iş dalında görev aldım. Daha çok dergicilik konusunda görev aldığım sektöre 2014 yılından beri grafiker olarak da hizmet ediyorum. Üretmeyi, ürettiğini paylaşmayı seven biriyim. Çevremde bana "fikir adamı" derler, iyi bir fikrin tüm hatalarıyla sahiplenilip büyütülmesinden yanayım. Fikirleri severim...

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful

venusbet giris cratosslot giris betebet giris elexbet giris tipobet giris meritroyalbet giris marsbahis vdcasino grandbetting betwinner markobet sekabet izmir escort perabet eskiÅŸehir escort betboo giris bahisnow giris limanbet giris bahsegel giris betpas giris jigolo siteleri adana escort Elitbahis bahisnow tv turkbet betgaranti dellabet metroslot betturkey nisanbet jupwin aresbet bahisbudur lordcasino bahistek etrabet reynbet fashionbet betpuan afroditbet bizimbahis betmarlo musclebet casibom boxbahis ganobet hiperwin casinolevant okey oyna albibet betovis maksibet enobahis simdibahis julibet hipodrombet betizm slotcasino şimdibahis netxcasino hipodrombet betbey netxcasino betizm betbey elitbahis lordcasino jupwin casinoslot book of ra Holiganbet aspercasino zingabet bahisnow Musclebet casinoslot bahisnow Sahabet Hipercasino Hipercasino Hipercasino Hipercasino casinoper casinoper Casinoslot casinoslot casinoslot casinoslot casinoslot casinoslot kralbet Bahisnow bahisnow bahisnow bahisnow bahisnow bahisnow bahisnow bahisnow bahisnow bahisnow Hipercasino Hipercasino Hipercasino Hipercasino Hipercasino Hipercasino Hipercasino Hipercasino Hipercasino casinoper casinoper casinoper casinoper casinoper casinoper casinoper casinoper casinoper casinoper hazır kupon Slotbar Casibom Hipercasino bahisnow bahisnow Redwin Jupwin Lordcasino Onwin bodrum escort Aresbet